Популярные сообщения

понедельник, 17 января 2011 г.

Колонки

Звукова колонка (Лінійний масив) — акустична система, що складається з великої кількості однакових гучномовців, розташованих вертикально. Вертикальна звукова колонка дозволяє досягти досить вузької діаграми спрямованості у вертикальному напрямі, що необхідно для озвучування відкритих майданчиків, а іноді і закритих приміщень.
Часто звуковими колонками помилково називають побутові багатоканальні акустичні системи, проте вони не формують якогось спрямованого випромінювання.

Проектор

Проектор — світловий прилад, що перерозподіляється світло лампи з концентрацією світлового потоку на поверхні малого розміру або в малому обсязі. Проектори є в основному оптико-механічними або оптично-цифровими приладами, що дозволяють за допомогою джерела світла проектувати зображення об'єктів на поверхню, розташовану поза приладом — екран. Поява проекційних апаратів зумовило виникнення кінематографа, що відноситься до проекційного мистецтва

Плотер

Пло́тер — широкоформатний, найчастіше струменевий принтер, зорієнтований на друк аркушів формату А0, А1, А2, А3, А4 тощо різної товщини (від 80 г/м2, ватманів, напівватманів тощо). Використовується для друку як у чорнобілому так і в кольоровому варіантах, креслень, схем, карт, рекламних плакатів, цінників великого формату (наприклад: на вікнах супермаркетів).
Особливості: великі об'єми чорнильниць, можливість підключення СНПЧ (Система Неперервної Подачі Чорнил) для ще більших об'ємів друку, «гаряча» заміна чорнильниць та картриджа.

Модем

Моде́м (Modem — скорочення від МОдулятор-ДЕМодулятор) — загальний термін, що позначає одну з груп устаткування ліній зв'язку — електронних пристроїв, що здійснюють узгоджене перетворення (базово методи модуляції і демодуляції) для передачі інформаційного сигналу через фізичне середовище відповідних типів і параметрів. Колискою М. вважається задача задіяння існуючих ліній, що вже використовувались для дротового телефонного зв'язку, як ефективний канал трансляції даних між телекомунікаційними електромеханічними пристроями, які до того могли бути з'єднані лише виділеними лініями (вирішено та реалізовано в 1940 р.).

Сканер

Сканер (англ. scanner) — пристрій для введення зображення.

Принтер

Комп'ютерний принтер (англ. printer — друкар) — пристрій для друку інформації на папір.

Монітор

Моніто́р (monitor — слідкувати) або дисплей (display — відображувати) — електронний пристрій для відображення інформації. 

Мишка

Маніпулятор типу «миша», «мишка» (англ. mice, англ. mouse devices) — один з вказівних пристроїв вводу (англ. pointing device), які здійснюють інтерфейс користувача з комп'ютером.

Клавіатура

Клавіату́ра (keyboard) — сукупність розміщених у певному порядку клавіш пристрою, що використовується для введення і редагування даних, а також керування виконанням окремих операцій.

Системний блок

Системный блок (сленг. системник, корпус) — функціональний елемент, що захищає внутрішні компоненти ПК від зовнішньої дії і механічних пошкоджень, підтримує необхідний температурний режим усередині, екранує створювані внутрішніми компонентамі електромагнітне випромінювання і що є основою для подальшого розширення системи. Системні блоки найчастіше виготовляються з деталей на основі сталі, алюмінію і пластмаси, також інколи використовуються такі матеріали, як деревина  або органічне скло.